Produkty i usługi

Resublimacyjna pompa ciepła
Typ: R1  RES 8/48  8,6 kW

Szacowana powierzchnia domu jaką może ogrzać to 120 m². Zastosowanie w układzie jednofunkcyjnym (centralne ogrzewanie lub ciepła woda użytkowa) lub dwufunkcyjnym (centralne ogrzewanie i ciepła woda użytkowa ). Współczynnik efektywności cieplnej COP dla temperatury otoczenia +7 ⁰C wynosi 4,6.

W skład pompy wchodzą:

 • resublimacyjny wymiennik ciepła – parownik składający się z 8 sztuk specjalnych profili ze stopu aluminium,
 • agregat chłodniczy typu 8/48,
 • szafa elektryczno-sterownicza ze sterownikiem do zawieszenia w kotłowni,

Wymiary (dł/szer/wys w mm): 1600/760/3600. Ciężar ok. 290 kg

Resublimacyjna pompa ciepła
Typ: R1  RES 12/61  10,7 kW

Szacowana powierzchnia domu jaką może ogrzać to 150 m². Zastosowanie w układzie jednofunkcyjnym (centralne ogrzewanie lub ciepła woda użytkowa) lub dwufunkcyjnym (centralne ogrzewanie i ciepła woda użytkowa ). Współczynnik efektywności cieplnej COP dla temperatury otoczenia +7 ⁰C wynosi 4,6.

W skład pompy wchodzą:

 • resublimacyjny wymiennik ciepła – 2 parowniki składające się z 6 sztuk specjalnych profili ze stopu aluminium,
 • agregat typu 12/61,
 • szafa elektryczno-sterownicza ze sterownikiem do zawieszenia w kotłowni,

Wymiary (dł/szer/wys w mm): 2450/760/3600 . Ciężar ok. 360 kg

Resublimacyjna pompa ciepła
Typ: R1  RES 16/81  16,7 kW

Szacowana powierzchnia domu jaką może ogrzać to 220 m². Zastosowanie w układzie jednofunkcyjnym (centralne ogrzewanie lub ciepła woda użytkowa) lub dwufunkcyjnym (centralne ogrzewanie i ciepła woda użytkowa ). Pompa tego typu jest również odpowiednia jako źródło ciepła w obiektach przemysłowych i obiektach użyteczności publicznej. Współczynnik efektywności cieplnej COP dla temperatury otoczenia +7 ⁰C wynosi 4,6.

W skład pompy wchodzą:

 • resublimacyjny wymiennik ciepła – 2 parowniki składające się z 8 sztuk specjalnych profili ze stopu aluminium,
 • agregat typu 16/81,
 • szafa elektryczno-sterownicza ze sterownikiem do zawieszenia w kotłowni,

Wymiary (dł/szer/wys w mm): 2450/760/3600. Ciężar ok. 450 kg

ZESPOŁY RESUBLIMACYJNYCH POMP CIEPŁA

W przypadku konieczności zastosowania pomp o większej mocy niż posiadają ją pojedyncze typy łączy się poszczególne typy w zespoły pomp.  W ten sposób uzyskuje się moc będącą sumą mocy pojedynczych pomp.

Opracowany przez firmę dr Reszewski unikalny system sterowania umożliwia efektywną współpracę pomp w zespole a także umożliwia zdalny nadzór, kontrolę i zarządzanie zespołem Resublimacyjnych Pomp Ciepła

CENA

Ceny pomp już od 35,5 tys zł. Szczegóły u Doradcy Elbost.

OPCJE DODATKOWE

1. Anodowanie na kolor parowniki z dostępnej palety
2. Malowanie proszkowe wieńców i podstawy agregatu na kolor  dostępny z palety RAL
3. Obudowa agregatu w kolorze wybranym z palety
4. System zdalnego sterowania i monitoringu pracy pompy ciepła:

 • archiwizację danych z monitoringu na serwerze przez okres 12 miesięcy (w zależności od wyboru usługi) od dnia uruchomienia urządzenia;
 • monitorowanie pracy urządzenia 2 razy dziennie w godzinach 8:00 – 16:00 pon. – pt. przez Centrum Monitoringu
 • zasięg monitoringu obejmuje zasięg sieci Plus i w tym obszarze Producent jest w stanie zagwarantować monitoring urządzenia. W przypadku, gdy Użytkownik nie znajduje się w zasięgu sieci Plus, należy wykonać stałe łącze internetowe lub wykupić kartę SIM u innego operatora, posiadającej Internet z limitem miesięcznym na transfer danych min. 3GB.

Usługi projektowe

W ramach  kompleksowej obsługi inwestycji oferujemy usługi projektowe realizowane przez projektantów dysponujących wytycznymi producenta.

Mając świadomość, jak ważne jest wykonanie efektywnie działającej instalacji z wykorzystaniem Resublimacyjnej Pompy Ciepła, bardzo duży nacisk kładziemy na projektowanie wszystkich instalacji współpracujących z pompą ciepła. Projektant  po wykonaniu odpowiednich analiz i obliczeń zadysponuje odpowiednią moc grzewczą Resublimacyjnej Pompy Ciepła co ma bezpośrednie przełożenie na koszty inwestycji oraz efektywność pracy instalacji grzewczej.  Przy tej okazji możliwe jest wprowadzenie ewentualnych  zmian w istniejących instalacjach, przeprowadzenie modernizacji, dokonanie  dodatkowych uzgodnień  i optymalizacji według życzenia klienta.

Wykonanie projektu instalacji obejmuje między innymi :

 • opis przyjętego rozwiązania
 • opracowanie logiki pracy Resublimacyjnej Pompy Ciepła
 • wytyczne branżowe wraz z wykonaniem rysunków, uwzględniających plan poprowadzenia wszelkich rur instalacyjnych i przewodów zasilających i sterujących
 • spis części niezbędnych do instalacji

Projekty są wykonywane przez projektantów z doświadczeniem w branży instalacji grzewczych i chłodniczych.  Projekty wykonujemy zarówno dla klientów indywidualnych jak i  przedsiębiorstw w tym również dla celów przemysłowych.
Projektowanie instalacji dostosowujemy do technologii nowego, jak i starszego budownictwa.

Cena projektu zależy m.in. od stopnia jego złożoności, lokalizacji i wielkości inwestycji, typu i rodzaju instalacji. Cena standardowego  projektu zaczyna się od 1.500 zł netto dla domu jednorodzinnego. Zapraszamy do kontaktu z nami. Porady możemy udzielić zarówno mailowo, telefonicznie,
jak i podczas indywidualnego spotkania w naszym biurze. Nasi doradcy docierają również  w miejsca, gdzie ma by być przeprowadzona ewentualna instalacja pompy ciepła.

Usługi montażowe i serwisowe

Zapewniamy profesjonalny montaż i serwis techniczny Resublimacyjnych Pomp Ciepła dr Reszewski. Do Państwa dyspozycji jest sieć  wyspecjalizowanych Firm instalatorskich na terenie całego kraju oraz Serwis fabryczny.  Każda z polecanych przez nas Firm instalatorskich posiada Certyfikat Kwalifikacyjny wydany po przeszkoleniu przez Producenta. W  ramach naszych działań jest możliwe – na życzenie klienta-  kompleksowe wykonanie instalacji CO i CWU.

Każdą instalację realizujemy na podstawie  projektu wykonanego  przez naszych projektantów,  uwzględniającego indywidualne potrzeby energetyczne Państwa domu, biura lub firmy.

Montaż Resublimacyjnej Pompy Ciepła obejmuje między innymi:

 • wykonanie betonowego podestu pod pompę
 • złożenie parowników zgodnie z Instrukcją montażu
 • montaż przewodów gazowych i połączenie z agregatem
 • hydrauliczne przyłączenie pompy do instalacji grzewczej budynku
 • podłączenie pompy do zasilania elektrycznego
 • próbę nadciśnieniową
 • załączenie pompy próżniowej
 • montaż szafy sterowniczej z funkcją monitoringu i zdalnego sterowania oraz wersji bez monitoringu
 • uruchomienie pompy
 • zmianę nastaw, wykonanie wykresów, interpretację tych wykresów i parametrów technicznych

Zapewniamy dostawy niezbędnych urządzeń i akcesoriów niezbędnych do przeprowadzenia instalacji.

Każde urządzenie jest indywidulanie dopasowane do współpracującej z  nim instalacji.

Nie jest możliwe przeprowadzenie uruchomienia i regulacji  Resublimacyjnej Pompy Ciepła przez amatora, tzw. sposobem  gospodarczym, bez posiadania specjalistycznego sprzętu. Późniejsza eksploatacja odbywa się prawie bezobsługowo. Indywidualnych ustawień  użytkownik dokonuje przy użyciu intuicyjnego sterownika z wyświetlaczem elektronicznym.

Pompy ciepła to urządzenia, które mogą długo służyć użytkownikom, pod warunkiem odpowiedniej dbałości o nie i o instalacje, do których zostały podłączone. Dlatego należy pamiętać o okresowych przeglądach pompy ciepła i instalacji grzewczej. Dzięki temu większość problemów można rozpoznać wcześniej, co wydłuży żywotność instalacji, a efektywność pracy pompy ciepła pozostanie na tym samym, wysokim poziomie. Jeżeli podczas przeglądu wykryje się uszkodzenie jakiegoś komponentu, pozwoli to na szybką naprawę. Często jest to oszczędność kosztów, ponieważ późniejsza naprawa może objąć więcej części. Dla zachowania ważności gwarancji niezbędny jest przegląd pompy ciepła po każdym roku eksploatacji.

OFERUJEMY SYSTEMY CENTRALNEGO ODKURZANIA

Oferujemy głównie systemy BEAM firmy ELECTROLUX

Swoją ofertę kierujemy zarówno do klientów indywidualnych jak i biznesowych. Odkurzacz centralny to instalacja składająca się z jednostki centralnej, rur ssących ukrytych w ścianach oraz gniazd ssących. W czasie sprzątania, do gniazd wpina się rurę ssącą zakończoną końcówką czyszczącą. Odkurzacz można włączać i wyłączać za pomocą przycisku na rączce odkurzacza lub pilotem. Jednostkę centralną umieszcza w pomieszczeniu gospodarczym (piwnica, strych, kotłownia, garaż) z dala od pomieszczeń mieszkalnych.

 • Odkurzacz centralny to ogromna oszczędność czasu. Nie trzeba nosić go ze sobą gdyż do odkurzania służy jedynie wąż wraz z końcówką czyszczącą. Sam wąż może mieć nawet do 15 metrów, dlatego umożliwia to sprzątnięcie z jednego gniazda nawet kilku pomieszczeń.
 • Odkurzacz centralny zapewnia też zdrową cyrkulację powietrza, dzięki temu , że wyrzut powietrza po przejściu przez worek zbiorczy następuje na zewnątrz budynku. Nigdy więcej zapachu „podgrzanego kurzu”.
 • Jest cichy – odkurzacz pracuje daleko i praktycznie go nie słychać. Można swobodnie rozmawiać z domownikami lub przez telefon, oglądać TV, albo odkurzać gdy dzieci śpią.
 • Jest wygodny, bo łatwiej nosić lekki wąż (ok. 3 kg), niż dwa razy cięższy odkurzacz tradycyjny. Nie obija się mebli i bez problemu można odkurzyć schody.
 • Jest skuteczny, bo ssanie jest zawsze silne. Nie traci mocy nawet wtedy, gdy pojemnik się zapełni.
 • Jest przyjazny dla alergików. Mniej pyłków i roztoczy w domu, to mniej nieprzyjemnych objawów.
 • System jest bogaty w akcesoria, dzięki którym szybko można skutecznie działać w krytycznych miejscach bez wyciągania standardowego węża (np. szufelka automatyczna w kuchni lub wiatrołapie, wąż, różne końcówki )
 • Jest wygodny w eksploatacji. Pojemnik, w którym zbierają się śmieci, opróżnia się raz na 2-3 miesiące.

Nasi doradcy udzielą pełnej informacji na temat funkcjonowania systemów centralnego odkurzania, przygotują kompleksową ofertę dostosowaną do indywidualnych potrzeb Klienta a także w razie potrzeby udzielą bezpłatnego wsparcia w uzyskaniu finansowania w postaci kredyt bankowego lub leasingu.

Zapraszamy do kontaktu

Finansowanie zakupów pomp ciepła

W celu ułatwienia zakupu Resublimacyjnych Pomp Ciepła Elbost Sp. z o.o. przygotowała atrakcyjną ofertę finansowanie zakupu i montażu w postaci kredytu czy leasingu. Oferta skierowana jest zarówno do Klientów indywidualnych jak również do Przedsiębiorców. Wsparcie zakupu kredytem czy leasingiem umożliwi zakup bez znaczącego angażowania środków własnych i rozłoży koszt inwestycji w czasie.

KLIENCI INDYWIDUALNI

KREDYTY GOTÓWKOWE

 • horyzont czasowy – od 12 miesięcy do nawet 10 lat na spłatę zobowiązania
 • oprocentowanie już od 4,99% w skali roku
 • z różnym poziomem prowizji i opłat dodatkowych
 • o różnych parametrach i wariantach kosztowych
 • z dodatkowym ubezpieczeniem lub bez

W tym zakresie Elbost współpracuje z Open Direct  – mobilnymi Ekspertami Finansowymi Open Finance  – lidera na rynku pośrednictwa finansowego w Polsce. Open Finance oferuje rozwiązania kredytowe 19 banków. Ekspert Finansowy pomoże sprawdzić dostępność i przeanalizować ofertę wybranych banków oraz dopasować ofertę do sytuacji finansowej  Klienta.

Bank podejmuje decyzję o przyznaniu kredytu po dokonaniu analizy kredytowej i oceny ryzyka kredytowego uwzględniając zdolność kredytową do obsługi zobowiązania. Parametry kredytu w tym cenowe są zależne od wyników analizy kredytowej.

PRZEDSIĘBIORCY

LEASING

W zakresie leasingu Elbost współpracuje z największymi firmami leasingowymi w Polsce. Oferta leasingowa:

 • leasing operacyjny i finansowy, pożyczka
 • udział własny od 5%,
 • okres finansowania nawet do 96 miesięcy
 • raty równe, degresywne, sezonowe
 • atrakcyjne warunki ubezpieczenia
 • waluty: PLN, EURO

Firma leasingowa podejmuje decyzję o przyznaniu leasingu po dokonaniu analizy kredytowej i oceny ryzyka kredytowego uwzględniając zdolność kredytową do obsługi zobowiązania. Parametry leasingu  w tym cenowe są zależne od wyników analizy kredytowej.

Kredyt dla jednoosobowych działalności gospodarczych i spółek

Dla naszych Klientów przygotowaliśmy wspólnie z Bankami atrakcyjną ofertę kredytową na zakup i montaż Resublimacyjnych Pomp Ciepła firmy dr Reszewski:

 • cel kredytowania – finansowanie działalności firmy w postaci zakupu i montażu Resublimacyjnej Pompy Ciepła firmy Dr Reszewski
 • kredyt ratalny zabezpieczony lub niezabezpieczony,
 • maksymalna kwota – do 400 tys zł
 • minimalny staż działalności – od 12 miesiąca prowadzenia działalności,
 • okres kredytowania – do 96 miesięcy
 • oprocentowanie (zmienne) – od 5,79%
 • prowizja za rozpatrzenie wniosku 0%,
 • prowizja za udzielenie kredytu od 2,95%
 • ubezpieczenia – od 0%

Bank podejmuje decyzję o przyznaniu kredytu po dokonaniu analizy kredytowej i oceny ryzyka kredytowego uwzględniając zdolność kredytową do obsługi zobowiązania. Parametry kredytu w tym cenowe są zależne od wyników analizy kredytowej.

W przypadku zainteresowania jakąkolwiek formą finansowania prosimy o kontakt z naszym Doradcą Klienta. Z naszego polecenia skontaktuje się Państwem przedstawiciel leasingodawcy lub banku, który po analizie Państwa potrzeb przedstawi najkorzystniejszą ofertę.